‘Psikoloğu tanımak isterim’ dersen…

2015 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Üniversite eğitimim süresince daha fazla öğrenme merakıyla çeşitli kamu sektörü ve özel sektörlerde staj yaptım.

2013-2014 yılları arasında Mersin adliyesinde suça sürüklenmiş çocuklarla görüşmelere dahil olarak çocuklarla görüşme tekniklerini deneyimleme fırsatı buldum. 2014-2015 yılları arasında özel bir anaokulunda gönüllü olarak bulunarak okul öncesi çocuklara yaklaşım konusunda deneyim sahibi oldum.

Üniversite eğitimim sürecinde kişisel gelişimime yönelik; ikna etme becerileri, motivasyon ve verimli çalışma yöntemleri, insanları etkileme, ikna etme sanatı, etkili iletişim stratejileri ve beden dili konularında eğitim aldım.

2015 yılında üniversite eğitimimi tamamladım. Aynı yıl içerisinde UNICEF, UNHCR, WHO, GIZ gibi projelerle işbirliği yürüten SGDD-ASAM’da göreve başladım. Dernek içerisinde Niğde, Adana, Mersin ve İstanbul’da sosyal destek uzmanı, aile danışmanı ve psikolog olarak göç, travma, çeşitli alanlarda psikolojik destek görevlerinde bulundum ve aynı dernekte İstanbul’da görevime devam etmekteyim.

Aldığım Eğitimler:

Evlat Edindirme ve Koruyucu Aile Sistemi

Uygulamalı & Çocuk Merkezli BDT Oyun Terapisi Eğitimi

Ebeveyn & Çocuk: Bağlanma Stilleri

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklara Toplumsal Bakış

Öfke Kontrolü

Müzik Terapisi Yöntemlerinin Psiko-Sosyal Aktivitelerde Kullanılması

Hassas Vakalarda Koruma Eğitimi

Yüksek Yarar Değerlendirilmesi Kapsamında Çocuk Koruma Vaka Yönetimi

Çocuklar ve Ailelerde Travma Değerlendirmeleri

Deneyimli bir hocamdan edindiğim bilgi ‘karşılaştığın hiçbir durum ve hiç kimse ile tesadüf karşılaşmıyorsun’ bunun bir anlamı var. Bloguma hoş geldin.

%d blogcu bunu beğendi: